Doğal taş detay:  Kedi Gözü - Oniks

 

Doğal taş Özellikleri :

Oniks taşı özellikleri bakımından en güçlü taşlardan biridir. Oniks taşının özellikleri hakkında bilim adamları tarafından yapılan çalışmalar ve deneyler sonucunda insan üzerindeki şu etkileri tespit edilmiştir;

Oniks taşı'nın kadın erkek ilişkilerini dengelediği tespit edilmiştir. Evli çiftler arasında uyumluluk sağladığı bilinmektedir. Bağımlılıktan kurtulmaya yardımcı olur. Yani; sigara, alkol vb. hertürlü kurtulmak istediğiniz bağımlılıkdan kurtarır. Oniks taşının kişideki oto kontrol yeteneğini geliştirdiği tespit edilmiştir. Meditasyon sırasında kişinin içini görmeye yardımcı olur. Zararlı seksüel hırsları zayıflatıcı etkileri tespit edilmiştir. Pozitif düşünmemize yardımcı olur. Stres ve depresyona karşı etkilidir. Kişiye mutluluk ve öz güven verir. Oniks taşı şans taşı olarak da bilinir. Cinsel gücü arttırıcı etkileride bilinmektedir. Konsantrasyonu artırır. Negatif enerjiyi ortadan kaldırdığı gibi kişiye pozitif enerji verir. Nazara karşı çok etkili bir taştır. Aşırı gergin kişileri sakinleştirici etkisi vardır. Hertürlü kaygılardan kurtarır insanı. Kişinin korkularından kurtulmasına yardımcı olur cesaret verir. Kulaklar için faydalıdır. Tene deymesiyle birlikte etkisini gösterir duyma gücünü yükseltir. Oniks taşı  mantar hastalıkları ve enfeksiyonlarda kullanılır.

Oniks taşının faydaları yukarıdaki bilgiler olarak bilinmektedir. Asıl şifa rabbimizden gelir. Bu gibi tedavi araçlarları sadece vesiledir. Yüce rabbimiz bir derde bin derman verdik diye buyurmaktadır. Belki rahatsızlığınızın şifasının vesilesi budur beklide değildir. Bizlerin kul olarak yapması gereken rabbimizin sebeplerine sarılmak bizlere sunduğu şifa kaynaklarını denemektir. Tedbirimizi alalım şifa Allah'tandır. Şüphesiz o her şeyin iyisini bilendir. İnşallah rabbim bütün hastalıkların şifasını en kolay şekilde bulmayı nasip eder.

Kedi Gözü Taşı, Doğal taşlar binlerce yıldır sadece kadınların değil erkeklerin de dikkatini çekmiştir ve bu taşlardan yapılan kolye bilezik, yüzük ya da tesbih gibi takıların kullanılmasının insan vücudu üzerinde etkileri olduğuna inanılmaktadır. Kedi gözü taşı da bu doğal taşlardan biridir ve turmalin adındaki taşın bir çeşididir. Şöyle ki, turmalin taşı farklı renkleri ile karışık renklere sahiptir ve hemen hemen her rengi mevcuttur. Eski Mısır'da turmalin taşının yeryüzüne çıkarken bir gökkuşağının içinden geçtiğine ve gökkuşağı renklerini içine hapsettiğine inanılmaktadır. Bu inanç sebebiyle turmalin taşına gökkuşağı taşı da denilmektedir. Kedi gözü taşı ise, turmalin taşının bir çok renge sahip olan çeşididir.

]]>

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır