Ozonlu Ürünler

Ozon (O3), insan vücudunun en çok ihtiyaç duyduğu ve en önemli besini olan oksijeni içeren bir gazdır. 3 oksijen atomundan meydana gelen bu gaz, bileşiğinin sabit olmaması sebebiyle kısa süre içerisinde oksijene (O2) dönüşebilmektedir. Doğal çevremizde var olan ozunu genel olarak insanlar için zararlı UV ışınlarından koruma özelliği ile tanımaktayız. Oysa ozon, bizi yalnızca UV ışınlarından korumakla kalmaz, bunun yanı sıra daha pek çok alanda yaşam kalitemizi yükseltmektedir. Bu doğrultuda günümüzde ozon içeren pek çok ürün geliştirilmektedir. Bahsedilen ozonlu ürünler arasında; ozon yağı, ozon kremi, cilt onarıcı ozon kremi ve ozonlu saç bakım şampuanı da yer almaktadır.

Ozonlu Ürünler ve Faydaları

Ozon, cilt hastalıklarından kanser ve dolaşım bozukluklarına kadar pek çok hastalığın tedavisinde etkili bir gazdır. Aynı zamanda anti-aging etkisi gösteren yani yaşlanmayı geciktirici etkisi de bulunmaktadır. Bu anlamda ozon içeren ürünler de insan sağlığı açısından pek çok fayda sağlamaktadır. İşte bu ürünler sağladığı yararlar…

Ozon Yağı

Ozon yağı, ozon gazının zeytinyağı içerisine enjekte edilmesi ile elde edilen bir üründür. Özellikle cilt hastalıklarına ve yanıklara olan hızlı etkisi ile bilinen bu yağ, dokuları gençleştirir ve cilde parlaklık verir. Yine uygulanan bölgelerde kan dolaşımını hızlandıran ozon yağının faydaları arasında gözaltı morluklarını geçirmesi de yer almaktadır.

Ozon Kremi

Ozon kremi, doğal zeytinyağının uzun süre medikal ozona maruz bırakılması ile tamamen doğal yollardan elde edilen bir kremdir. Cilde pek çok faydası bulunan bu kremin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bahsedilen ozonlu ürünler arasında cilt onarıcı ozon kremi ve yaşlanma karşıtı ozon kremi de mevcuttur. Cilt onarıcı krem, içeriğinde yer alan yüksek ozon sayesinde cildin hızlı bir şekilde onarılmasına yardımcı olmaktadır. Yine anti-aging ozon kremi ya da bir diğer adı ile yaşlanma karşıtı ozon kremi ise cildin yenilenmesi için ihtiyaç duyduğu oksijeni karşılar.

Ozon Jeli

Hassas bölgeler de dâhil olmak üzere vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen ozon jeli, hücre yenilenmesini hızlandırarak cildi canlandırır ve tazelik kazandırır. Cildi çevresel dış etkenlere karşı da koruyan bu faydalı ürün, doğum öncesi oluşabilecek çatlakları önlemede ise oldukça etkilidir. Yine ozon jelinin faydaları arasında ağız içini dezenfekte etmesi ve ağız kokularını gidermesi de sayılabilir.

Ozonlu Saç Bakım Şampuanı

 Ozonlu ürünler aynı zamanda saç ve saç derisi için de faydalıdır. Bu doğrultuda ozonlu saç bakım şampuanı, yüksek ozon seviyesi sayesinde saç kökleri için gereken oksijeni sağlar, saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

Siz de ozonlu ürünler kullanarak saç ve cilt sağlığınızı korumak için hemen web sitemizdeki ürünleri inceleyebilir, dilediğiniz ürüne farklı ödeme seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır