Dezenfektanlar konusunda iyonik gümüş her zaman bir adım önde olmuştur. Hatta bazı araştırmalar ise bazı antibiyotiklerinin de önünde olduğunu açıklamışlardır.

Gümüşün virüs, bakteri, mantar ve mikroplar üzerindeki olumlu etkileri binlerce yıldır bilinmekte idi. Fakat izah edilememişti.Nesillerin yaşamı deneme yanılma metodları ile gelişti. Yüzlerce yıl öncesinde gümüş, çatal, kaşık, tabak ve mutfak gereçleri yapılmasının, ayakların gümüş leğende yıkanmasını ve bebeklerin mama kaşıklarının gümüşten yapılmasının hatta eski dönemler sütün bozulmaması için içerisine gümüş para atılmasının sebepleri bu isi.

Teknoloji ve modern kimyanın gelişimi ile yüzyıllardır son derece etkili olan gümüş, artık atomik boyutlarda üretilebilir olmuştur.Atomik boyutlar, yine atomik boyutta olan virüs ve diğer benzeri yapılarda da daha etkili olmuştur.

Aslında gümüşün ya da gümüş iyonlarının virüs, bakteri ve mantar gibi zararlı hücre yapısında varlıklarını öldürmediğini ve yok etmediği de anlaşıldı.

Gümüş iyonları bu virütik ve benzeri tüm zararlı yabancı hücre tipi hastalık yapılarını yapışarak ve etraflarını sararak, hapsederek etki ediyor.Gümüş iyonlarının bu sarmal özelliği virüs ve mikropların yaşamasını, üremesini ve dağılabilmesini engellediği için bu yapılar soluksuz ve enerjisiz kalıyor. Çok kısa bir zamanda da doğal olarak bu çember içerisinde ölüyorlar.

Bu özellik gümüş iyonlarına tüm desenfeksiyon anlayışında farklı farklı ve kalıcı özellikte olmasını sağlar. Kolloidal Gümüşün dezavantası, çoklu ve seri bir üretimin olmayışıdır. Bu sebeple donanımlı laboratuvarlarda belli bir oranda üretilebilmektedir.


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır